U nedjelju 26.11.2017. g u sportskoj sali Mašinskog fakulteta Univerziteta u Zenici, odigrano je I i II kolo Univerzitetske lige u ženskoj odbojci. U ligi je učešće uzelo 8 ekipa, reprezentacija svih fakulteta Univerziteta u Zenici. Organizator lige je Univerzitetski sportski savez studenata u saradnji sa Univerzitetom u Zenici i Unijom studenata Univerziteta u Zenici.

U nastavku donosimo spisak studentica, učesnica lige po fakultetima, te raspored utakmica i tabelu sa dosadašnjim rezultatima po grupama :

Metalurško-tehnološki fakultet:
Dženita Ibrišimović, Lamija Čabro, Ehlimana Vardo, Ilma Podojak, Lamija Sušić, Adna Duranović, Melisa Smailović.

Mašinski fakultet:
Aida Bušatlić, Amila Brkić, Mirsada Bušatlić, Ajla Kubat, Amira Bajraktarević, Sara Jerkić, Nejra Isaković.

Pravni fakultet:
Adna Jašarević, Kristina Krišto, Aida Isaković, Fatima Kovač, Meliha Spahić, Ajla Pašalić, Elma Begić, Lamija Efendić.

Ekonomski fakultet:
Belma Halilović, Hermina Husejnović, Selma Bešlagić, Nasiha Mejrić, Adnana Fehrić, Erna Smajlović, Segmedina Buljina, Mubina Zahirović

Islamsko-pedagoški fakultet:
Amina Bećirović, Emina Talić, Antonija Akrapović, Khadiga Abdel Aziz Ahmed Hassan, Fatima Hodžić, Lejla Mulabdić.

Politehnički fakultet:
Amina Ganić, Zerina Šogolj, Lejla Muslić, Dženita Merdić, Ajla Krivić, Ajla Bešo, Samra Mujić, Amina Pašanbegović.

Filozofski fakultet:
Samira Radončić, Amina Horić, Nejra Serdarević, Lamija Beganović, Samra Raković, Amina Hajdarević.

Medicinski fakultet:
Stela Majdandžić, Arnela Pojskić, Dženana Hamzić, Amra Delić, Albina Dizdar, Amina Mehić, Amina Burić, Amila Mrako, Irena Ninković, Nihada Horozović.

GRUPA A

Filozofski fakultet – Islamsko-pedagoški fakultet 2:0 ( 25:11;25:14)
Mašinski fakultet – Pravni fakultet 2:0 ( 25:14;25:16)
Islamsko-pedagoški fakultet – Pravni fakultet 0:2 ( 19:25;14:25)
Mašinski fakultet – Filozofski fakultet 2:0 ( 25:14;25:23)

R.br. Fakultet OM P I S Poeni
1. Mašinski 2 2 0 4:0 100:67
2. Filozofski 2 1 1 2:2 87:75
3. Pravni 2 1 1 2:2 80:83
4. Islamsko-pedagoški 2 0 2 0:4 58:100

                                               GRUPA B

Ekonomski fakultet – Metalurško-tehnološki fakultet 2:0 (25:19;25:15)
Politehnički fakultet – Medicinski fakultet 2:0 (25:9;25:9)
Ekonomski fakultet – Politehnički fakultet 2:0 (25:20;25:21)
Medicinski fakultet – Metalurško-tehnološki fakultet 0:2 (4:25;10:25)

R.br. Fakultet OM P I S Poeni
1. Ekonomski 2 2 0 4:0 100:75
2. Politehnički 2 1 1 2:2 91:68
3. Metalurško-tehnološki 2 1 1 2:2 84:64
4. Medicinski 2 0 2 0:4 32:100